نرم افزار گرامرلی

نرم افزار گرامرلی (Grammarly) در سال 2009 در جهت جلوگیری از سرقت های ادبی و علمی و غلط گیری متون منتشر شد. این نرم افزار به محققان و نویسندگان این امکان را میدهد تا آسانتر متون خود را از لحاظ نگارشی و گرامری بررسی کنند. میتوان گفت گرامرلی بهترین افزونه ویرایشگر متون انگلیسی است.

یکی از شایع ترین ایراداتی که در هنگام نگارش متون انگلیسی پیش می آید، غلط های املایی و انشایی و عدم رعایت قوائد گرامری است. غالب دانشجویان در هنگام ویرایش مقالات انگلیسی خود به نرم افزاری احتیاج دارند که اشتباهات نگارشی را آن ها گوشزد کند. برای افرادی که در حال طی کردن مراحل اپلای هستند، بسیار مهم هست که مکاتبات خود را با اساتید و دانشگاه های خارجی، عاری از هر گونه اشتباهات نگارشی و گرامری انجام دهند.

بررسی گرامر متون انگلیسی و رفع این ایرادات، تنها در توان متخصصی است که در زبان انگلیسی تبحر کامل را دارد. اینجاست که اهمیت نرم افزار تصحیح متون انگلیسی هویدا می شود. نرم افزار های مختلفی برای تصحیح گرامر متون انگلیسی معرفی و عرضه شده اند. هر نرم افزار قابلیت هاوکاربرد هایی دارد. از نرم افزار گرامرلی به عنوان بهترین نرم افزار ویرایش متن انگلیسی یاد می شود.

پلتفرم گرامرلی را میتوان هم به صورت آنلاین از طریق وبسایت و هم اکستنشن های مرورگرهای مختلف و هم به صورت نرم افزار ویندوز و همینطور افزونه ویژه آفیس ورد استفاده کرد. با گرامرلی قادر خواهید بود استایل نگارش خود را مشخص کنید و گرامرلی بر اساس آن به شما پیشنهاداتی خواهد داد. در ورژن جدید این پلتفرم حتی قادر خواهید لحن و تن متن خود را مشخص کنید.

گرامرلی، نرم افزار اصلاح گرامری متون انگلیسی بصورت آنلاین

گرامرلی بهترین نرم افزار آنلاین برای شناسایی و رفع اشتباهات نگارشی و املایی در متون انگلیسی است. نرم افزار گرامرلی با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته خود که قدرت گرفته از میلیون ها مقاله بررسی شده است، گزینه های مناسبی جهت رفع این ایرادات پیشنهاد می دهد. این نرم افزار در دو نسخه رایگان و پرمیوم ارائه میشود.نسخه پرمیوم این نرم افزار با استفاده ۲۵۰ قاعده گرامری و نگارشی زیان انگلیسی، متن مورد نظر را بررسی کرده و ایرادات مشاهده شده در متن را به کاربر ارائه می دهد.

قابلیت های نرم افزار گرامرلی

کارت های گرامرلی (در نسخه رایگان نرم افزار گرامرلی نیز موجود است)

این نرم افزار علاوه بر این که بررسی گرامر متون انگلیسی را انجام می دهد . توصیحاتی در مورد قوانین گرامری را به ما می دهد . همچنین راهنمایی می کند که چگونه از تکرار اشتباهات مشابه در آینده جلوگیری کنیم .

گزارشات دقیق (در نسخه رایگان نرم افزار گرامرلی نیز موجود است)

گزارشی از جزئیات مواردی که رخ داده است بیان می شود . از جمله نوشتن صحیح کلمات ، سرقت ادبی ، گرامر که باعث می شود زمان کمتری را برای اصلاح متن خود صرف کنیم .

بررسی سرقت ادبی (صرفا نسخه پرمیوم )

یکی دیگر از خدمات این سایت این است که متوجه شود آیا متن نوشته شده کپی شده از منابع دیگر یا همان سرقت ادبی است یا خیر. توجه شود که اگر بخواهید از این قسمت نرم افزار گرامرلی استفاده کنید ، حتما باید اشتراک ماهانه این نرم افزار را خریداری کرده باشید . این ویژگی در استفاده رایگان، تنها گزارشی بسیار مختصر از سرقت‌ها ارائه می‌کند. اما در حالت پریمیوم ، جزئی‌ترین سرقت‌های انجام‌شده در مقاله، پایان‌نامه، رساله یا هر نوع نوشته شما را مشخص می‌سازد.

پیشنهاد کلمه (صرفا نسخه پرمیوم )

معرفی مترادف ها برای کلماتی که در متن بسیار تکرار شده اند .

تفاوت اکانت رایگان و اکانت پرمیوم گرامرلی

نسخه رایگان گرامرلی بخش محدودی از خدمات گرامرلی را ارائه می دهد. برای دسترسی به کلیه خدمات سایت گرامرلی، باید نسخه پرمیوم آن را تهیه کنید. تفاوت های نسخه رایگان اکانت گرامرلی و نسخه پولی اکانت گرامرلی در ادامه اشاره شده است.

  • در نسخه رایگان گرامرلی با استفاده از ۱۵۰ قاعده گرامری، ایرادات نگارشی را بررسی می کند. ولی در نسخه پرمیوم، بیش از ۲۵۰ ایراد گرامری و املایی را در بررسی گرامر متون انگلیسی پیدا خواهد کرد .
  • اکانت گرامرلی در نسخه پرمیوم، کلمات مترادف زیادی را برای استفاده در متن به شما پیشنهاد می دهد .
  • نسخه پرمیوم اکانت گرامرلی بر خلاف اکانت رایگان گرامرلی، بررسی سرقت ادبی انجام می دهد. این ابزار از دیتابیس حدود ۱۶ میلیون مقاله برای تعیین این که متن نوشته شده اصل یا کپی می باشد، استفاده می کند.


(برای دانلود رایگان آخرین نسخه نرم افزار Grammarly کلیک کنید)

نمونه گزارش گرامرلی

در تصویر زیر نمونه‌ای از گزارش ارائه‌شده از گرامرلی را مشاهده می‌کنید.

تغییراتی و پیشنهادهایی که گرامرلی روی متن اعمال کرده یا ارائه می‌دهد، صرفاً حذف، جابه‌جایی و جایگزین کردن لغات و علائم نگارشی یا تشخیص لحن و سیاق نوشته نیست. گرامرلی می‌تواند کیفیت متن را وارد مرحله جدیدی نماید؛ همان‌طور که قریب به تمامی دانشجویانی که از این برنامه استفاده کرده‌اند، شاهد بهبود نمرات تحصیلی خود بوده‌اند، نزدیک به ۸۵درصد از افرادی که با نوشتن سروکار دارند، قدرت بیشتری در نگارش کسب کرده‌اند و در نظر بیش از ۷۵درصد کاربران، نوشتن به کار لذت‌بخش‌تری تبدیل شده است.

گرامرلی برای تمام کسانی که می‌خواهند به انگلیسی بنویسند (ایمیل، مکاتبه، بیزینس پلن و یا مقاله علمی) می‌تواند برنامه پرکاربردی باشد. اما این نکته را نیز باید درباره آن یا هر نرم‌افزار دیگری که چنین خدماتی ارائه می‌دهد دانست که این برنامه‌ها، مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی شده‌اند و اگرچه درک همه جانبه‌ای از زبان انسان دارند، اما فقط می‌توانند نکات را به شما اعلام کرده و دقتتان را بالاتر ببرند، نه اینکه به جای شما بنویسند. بنابراین نیاز است از پیش، اطلاعات کاملی از نگارش متن به انگلیسی داشته باشید تا با کمک این برنامه آن را ارتقا دهید.

 

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق برای موسسه ترجمه نو  محفوظ است.

logo-samandehi